49. İzmir Behçet Uz Projesi

McDonald’s Çocuk Vakfı, 2015 yılında çocuk polikliniğini yenilediği İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları, Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bu yıl da kreş kazandırdı. İnşaatından teşrifatına kadar tüm aşamaların gerçekleşmesini üstlenen McDonald’s Çocuk Vakfı, bugüne kadar 25 farklı yerleşim bölgesinde 29 farklı projeyi hayata geçirdi.

McDonald’s Çocuk Vakfı’nın inşa ve tefrişini üstlendiği İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kreş binasının açılışı gerçekleştirildi. McDonald’s

Türkiye Genel Müdürü ve McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Uçanlar, Başhekim Hurşit Apa, doktorlar ve diğer çalışanların katılımıyla gerçekleşen açılışta konuşan Uçanlar, “İzmir’in, hatta Ege Bölgesi’nin en eski ve bilinen çocuk hastanesi olan Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne, bugün açılışı yapılan hastane kreş binasının inşaatı ve tefrişini yaparak katkıda bulunmuş olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

McDonald’s Çocuk Vakfı olarak, geçtiğimiz sene çocuk poliklinik binasının yenilenmesi ve tefrişi projesini tamamladıklarını belirten Uçanlar,  “Bu sene faaliyete geçişimizin 17. yılını kutluyoruz.  Vakfımız, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler geliştirmek ve oluşturmak misyonu ile faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Aile odamızdan yılda 500 aile, hastane dersliklerinden 150 öğrenci, hastane oyun alanlarından 600 çocuk, pediatri hasta odalarından 400-500 çocuk yararlanıyor. Ayrıca her sene göz taraması projesi ile yaklaşık 15- 20 bin çocuğa ulaşılıyoruz” şeklinde konuştu.